Pracovní příležitosti

Cílem je pomáhat vrcholovým sportovcům po ukončení jejich sportovní kariéry se zahájením kariéry mimosportovní a nabídnout jim zajímavou pracovní zkušenost v oblasti, která je pro ně atraktivní. Získanou pracovní zkušenost z oblasti businessu si pak přenesou do svého dalšího působení (typicky například do výkonné pozice ve sportovních svazech a organizacích, kde zúročí jak své bohaté sportovní zkušenosti, tak i znalosti a praxi získané prostřednictvím absolvované stáže).

Ideálním výsledkem je zajistit sportovcům trvalé a důstojné zaměstnání, které mohou získat například využitím krátkodobých i dlouhodobých stáží u firem, které se na programu Duální kariéry podílejí.

Zdárnými příklady funkčního programu Duální kariéra jsou již dnes zaměstnaní sportovci:

M. Bruncvík (Techo)

N. Sudová (KPMG)

A. Zíka (KPMG)

P. Chocová (čtěte níže)

Soupeřky už mi vykají, to je jasný signál. Plavkyně z Londýna rozjíždí druhou kariéru

Chodíte do fitka a sháníte trenéra? A co takhle nechat se koučovat českou olympioničkou? Plavkyně Petra Chocová, účastnice Her v Londýně a držitelka zlata z mistrovství Evropy, už myslí na život po kariéře. I díky projektu Dual Career.


Projekt je teprve ve svých počátcích, proto prosím omluvte neúplnost informací. Konkrétní možnosti pracovních příležitostí a krátkodobých i dlouhodobých stáží u partnerských firem budeme postupně přidávat.