Aktuality

Sportovní diplomacie: Absolventi druhého ročníku převzali diplomy, jejich následovníkům přednášela i Barteková

08.10.2019

Šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek, basketbalová vicemistryně světa Ilona Burgrová, olympioničky Klára Křížová a Petra Juříčková a s nimi další zástupci různých sportovních svazů úspěšně zakončili studium druhého ročníku programu Sportovní diplomacie, který připravuje Český olympijský výbor ve spolupráci s Vysokou školou ekonomickou, Slovenským olympijským a sportovním výborem a dalšími institucemi. Při slavnostním předávání diplomů se setkali také se studenty třetího ročníku, který 5. a 6. října začal prvním modulem. Více zde.


Největší fórum sportovců se zabývalo životem po kariéře i duševním zdravím

17.04.2019

Na tři sta padesát zástupců sportovců se sešlo na devátém Mezinárodním fóru sportovců v Lausanne, které organizuje Mezinárodní olympijský výbor. Reprezentanti Komisí sportovců ze 185 národních olympijských výborů, padesátky mezinárodních sportovních federací, organizačních výborů olympijských her, jednotlivých kontinentů, Mezinárodního paralympijského výboru, Světové antidopingové agentury WADA a zástupci Světové asociace olympioniků na dosud největším setkání tohoto druhu probrali řadu témat týkajících se sportovců a připravili několik doporučení pro Výkonný výbor MOV. České sportovce zastupovala donedávna aktivní sjezdařka Klára Křížová. Více zde.


Program Sportovní diplomacie rozvíjí spolupráce s prestižní univerzitou

31.03.2019

Český olympijský výbor uzavřel memorandum o spolupráci s Ruskou mezinárodní olympijskou univerzitou RIOU. Dohoda s prestižní institucí zabývající se sportovním managementem, která je v olympijském hnutí velmi respektovaná, přinese další rozvoj projektu Sportovní diplomacie. Spolupráce zahrnuje výměnné pobyty studentů i přednášejících nebo sdílení osvědčených postupů. Více zde.


Studijní program Sportovní diplomacie bude mít nového partnera

23.01.2019

Český olympijský výbor připravuje užší spolupráci s Ruskou mezinárodní olympijskou univerzitou RIOU. Plánované propojení navazuje na memorandum o spolupráci, které ČOV a Ruský olympijský výbor uzavřely už v roce 2013. „Ruská univerzita je ve sportovním managementu a olympijském hnutí pojmem a my bychom toho chtěli využít zejména v projektu Sportovní diplomacie,“ uvedl Roman Kumpošt, místopředseda ČOV pro zahraniční vztahy. Více zde.


Studenti Sportovní diplomacie navštívili televizní studia i rozhlasový newsroom

14.01.2019

Televizní moderátor Daniel Stach zrovna ve studiu číslo 6 České televize dokončoval natáčení pořadu Věda 24, a tak ho studenti programu Sportovní diplomacie viděli naživo v akci. V rozhlasovém newsroomu zase sledovali, jak vzniká vysílání Českého rozhlasu Radiožurnál. Součástí modulu „Komunikace a práce s médii“ byly totiž vedle přednášek a praktických cvičení také exkurze, při kterých mohli studenti poznat fungování obou médií zblízka. Více zde.


Triatlonistka Frintová se díky Sportovní diplomacii podívala i do Evropského parlamentu

27.11.2018

Kvůli závodům Světového poháru sice nemohla zakončit studium společně s většinou spolužáků, program Sportovní diplomacie však triatlonistka Vendula Frintová zvládla na jedničku. V dodatečném termínu společně s ní obhájili své projekty také Helena Novotná (Česká softbalová asociace) a Jiří Šitina (Autoklub ČR). Více zde.


Studium sportovní diplomacie při ČOV má za sebou úspěšný první ročník, do dalšího se opět přihlásili známí sportovci

15.10.2018

Šestnáct adeptů úspěšně ukončilo první ročník studia sportovní diplomacie při Českém olympijském výboru. Nový projekt má za cíl připravit manažery na dráhu funkcionáře i směrem do zahraničí. Absolventský diplom dostala například rychlostní kanoistka Jana Ježová, do nového roku studia se přihlásili mimo jiné úspěšný paralympijský cyklista Jiří Ježek, někdejší sjezdařka Klára Křížová a basketbalistka Ilona Burgrová. Více zde.


O sportovní diplomacii přednášel studentům i zástupce MOV

17.03.2018

Modulem na téma Sportovní diplomacie a olympijské hnutí pokračoval po zimních olympijských hrách studijní kurz Sportovní diplomacie, který připravuje zástupce sportovních svazů na role v domácích i zahraničních organizacích. Přednášet do Prahy přijel i Jérôme Poivey, který v Mezinárodním olympijském výboru řídí institucionální vztahy. Více zde.


Samková a další studenti zahájili program Sportovní diplomacie

9.10.2017

Olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková se po čase zase vrátila do školních lavic. Spolu s dalšími účastníky zahájila o uplynulém víkendu studium dvousemestrálního kurzu Sportovní diplomacie, které má připravit zástupce sportovních svazů na role v domácích organizacích a zejména v mezinárodní sportovní diplomacii. Více zde.